Forum O-ocenialnia Strona Główna
POMOC Rejestracja SzukajFAQ UżytkownicyGrupy Zaloguj
Nowa oceniająca- Heartsome
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Odpowiedz do tematu    Forum O-ocenialnia Strona Główna » Oceniające Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Nowa oceniająca- Heartsome
Autor Wiadomość
Merci
Szefowa


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 905
Skąd: Wrocław

Post Nowa oceniająca- Heartsome Odpowiedz z cytatem
http://odlamki-wspomnien.blog.onet.pl/

Pierwsze wrażenie: 7/10
Adres mi się podoba, na pierwszy rzut oka widać, ze blog będzie o tematyce pamiętnikowej. Jest zwięzły i krótki, łatwo go zapamiętać. Cytat w belce przypadł mi do gustu i mówi coś o tobie. Widać po nim, że lubisz pisać i prowadzenie bloga nie jest dla ciebie raczej przykrym obowiązkiem. Obrazek, który chyba ma być nagłówkiem jest całkiem ładny, ale nie podoba mi się to, że cały blog jest taki jednokolorowy i blady.


Szata Graficzna: 5/10
Jak napisałam powyżej cały blog wydaje się blady. Wprowadziłabym do niego odrobinę koloru, albo chociaż jakieś wyraźniejsze kolorystycznie tło. Obrazek w nagłówku jest w porządku, pasuje do całokształtu. Kolor czcionki pasuje kolorystycznie, ale jakoś mi nie leży. Co do ramek, to jest menu, ostatnie posty, statystyka i archiwum. Osobiście nie jestem zwolenniczą ostatnich postów, zdecydowanie wolę szeroką listę, bo jest, według mnie, dużo bardziej przydatna.


Posty 14/15

Taneczna noc. Jeden z postów napisanych na początku istnienia bloga. Opisuje dwoje ludzi, zakochanych w sobie, choć dopiero uświadamiających sobie, że to jest to. W każdym razie ja tak to odbieram. Styl pisania jest świetny, łatwo się czyta. Nie zauważam błędów stylistycznych ani interpunkcyjnych. W sumie, nie ma się do czego przyczepić.

Zaczarowana. Post z marca, czyli blog już był założony jakiś czas. Opis stanu euforii, po prostu. W sumie bardzo mądry i prawdziwy. Podoba mi się. Styl pisania nie zmienił się ani na lepsze, ani na gorsze, jednak zauważyłam zmianę w długości postów. Stały się one dużo dłuższe. No i to na plus.

Wewnętrzne gwiazdy. Ostatnio dodany post. Bardzo ładnie napisany, dotyczy.. hm, właściwie, tutaj mam problem. Powiedziałabym, że opisuje przemijający czas, takie jakby podsumowanie. Do postu dodana jest piosenka do odsłuchania.


Pisownia : 5/5

Nie zauważyłam żadnych błędów. Jeśli już się jakieś trafiły, to stylistyczne, czasem brak przecinka, ale nie było to coś wielkiego, rzucającego się w oczy.


Ramki: 3/5

Blog ma układ jednokolumnowy. Osobiście nie jestem zwolenniczką takiego układu, no ale co kto woli. Ramek jest w sumie niewiele, jedynie statystyka, menu, ostatnie posty i archiwum. Jak mówiłam osobiście wstawiłabym szeroką listę zamiast ostatnich postów, bo jest ona według mnie bardziej funkcjonalna.


Informacje o autorze: 1/5

W zasadzie autorka nie napisała o sobie prawie nic. Trzy krótkie, nic niemówiące na jej temat zdania. Rozwinęłabym to i napisała coś więcej...


Bonus: 2/5
Bardzo podoba mi się styl pisania autorki oraz same jej przemyślenia. I za to plus. Szata graficzna bloga pozostawia za to wiele do życzenia...


Ogólne podsumowanie

Autorka pisze świetne posty, które szybko i łatwo się czyta, zdecydowanie nie nudzą. Przynajmniej mnie. Szata graficzna jednak, jak wspomniałam już kilka razy wymaga pewnych ulepszeń. Chociażby dodania kolorów i ogólnego ożywienia bloga. Całość jednak wypada nie najgorzej.

Punktacja
37/55
dostateczny (3)
Czw Sie 26, 2010 12:23 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama







Czw Sie 26, 2010 12:23
Merci
Szefowa


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 905
Skąd: Wrocław

Post Odpowiedz z cytatem
Ja jestem niezdecydowana, czy dać szansę heartsome.
W ocenie popełniła jeden błąd. Zamiast "że" napisała "ze". Podoba mi się jej styl, ale myślę, że ocena jest trochę za krótka. Mam wątpliwości.
Czw Sie 26, 2010 12:26 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Anonimowa94



Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 667
Skąd: Poznań

Post Odpowiedz z cytatem
Czy tylko mi się nie wyświetla tło tego bloga?

Poza tym:
dotyczy.. - powinny być 3 kropeczki, ale to chyba literówka, bo później jest poprawnie.

Ja też nie jestem zdecydowana. Jest w sumie przeciętna, ja bym poczekała, aż ktoś bardziej obiecujący się zgłosi.

_________________
"Możesz zdobyć świat, lecz to będzie tylko świat, tylko świat. Nie barwy, które kolorowy niesie wiatr"
Czw Sie 26, 2010 17:20 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Merci
Szefowa


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 905
Skąd: Wrocław

Post Odpowiedz z cytatem
Proponuję dać jej szansę, żeby napisała jeszcze jedną próbną ocenę. Powiemy, co jest nie tak i zobaczymy, czy będą jakieś zmiany. ?
Czw Sie 26, 2010 18:13 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Eir



Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 820
Skąd: Krosno

Post Odpowiedz z cytatem
Ja w sumie zgodziłabym się z Merci - jeszcze jedną ocenę próbną. Z tym że proponowałabym, żeby poprosić ją na przykład o ocenienie któregoś z blogów z wolnej kolejki, albo po prostu jakiegokolwiek konkretnie wskazanego - bo inaczej, jeśli "przedmiot" oceny ma się z góry narzucony, a inaczej, jeśli ktoś sam go sobie wybiera.
I zastanawia mnie, po co wspominać w bonusie o tym co się zdecydowanie nie podoba?

_________________
Suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
Czw Sie 26, 2010 18:51 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
kermit.



Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 2927
Skąd: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
Popieram. Wybierzmy jej jakiegoś bloga i poprośmy, by oceniła jeszcze raz.
Jak na razie to chyba jestem na nie, bo ocena jest zdecydowanie za krótka, a autor bloga niewiele może się z niej dowiedzieć (chodzi mi o jakieś wskazówki).
Swoją drogą to przez te wakacje nawet zgłoszeń jest niewiele, a przecież zawsze było ich od groma.

_________________
Problemem każdej egzystencji jest irytacja życiem...
Czw Sie 26, 2010 23:07 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Eir



Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 820
Skąd: Krosno

Post Odpowiedz z cytatem
A tak w ogóle, to w poprawności sama sobie przeczy. "Nie zauważyłam żadnych błędów. Jeśli już się jakieś trafiły, to stylistyczne, czasem brak przecinka, ale nie było to coś wielkiego, rzucającego się w oczy". To w końcu były te błędy czy nie?

_________________
Suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
Pią Sie 27, 2010 17:21 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Gosiak



Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1995
Skąd: Ruda Śląska/Mikołów

Post Odpowiedz z cytatem
Gosia wróciła i zabiera się za zaległości Smile
Jeśli chodzi o moje zdanie co do nowej oceniającej, Heartsome mnie nie zachwyciła. Może pomysł z drugą próbną oceną nie jest zły Smile

_________________
"Chciałabym mieć wszystko w dupie. Ale ta, nawet pomimo tego, że jest całkiem słusznych rozmiarów, nie chce tego wszystkiego pomieścić..."
Nie Sie 29, 2010 17:32 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Anonimowa94



Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 667
Skąd: Poznań

Post Odpowiedz z cytatem
Goooooooooooooooooooooosia! :* ;>

_________________
"Możesz zdobyć świat, lecz to będzie tylko świat, tylko świat. Nie barwy, które kolorowy niesie wiatr"
Nie Sie 29, 2010 18:36 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gosiak



Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1995
Skąd: Ruda Śląska/Mikołów

Post Odpowiedz z cytatem
No tak, jaaaaaaaaaaa! Haha xd

_________________
"Chciałabym mieć wszystko w dupie. Ale ta, nawet pomimo tego, że jest całkiem słusznych rozmiarów, nie chce tego wszystkiego pomieścić..."
Nie Sie 29, 2010 18:49 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kermit.



Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 2927
Skąd: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
Wróciłaś, hura ; D

_________________
Problemem każdej egzystencji jest irytacja życiem...
Nie Sie 29, 2010 21:17 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gosiak



Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1995
Skąd: Ruda Śląska/Mikołów

Post Odpowiedz z cytatem
Jak mi miło, że mnie jeszcze ktos lubi <3

_________________
"Chciałabym mieć wszystko w dupie. Ale ta, nawet pomimo tego, że jest całkiem słusznych rozmiarów, nie chce tego wszystkiego pomieścić..."
Pon Sie 30, 2010 00:25 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Merci
Szefowa


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 905
Skąd: Wrocław

Post Odpowiedz z cytatem
Heartsome obecnie ma problemy z internetem. Jeśli wszystko zacznie jej dobrze działać to być może spróbuje jeszcze raz ocenić bloga. ;]
Wto Sie 31, 2010 16:47 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kermit.



Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 2927
Skąd: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
Kocham Cię, Gosiak, a nie tylko lubię.
Co zaś się tyczy Heartsome - poczekamy, zobaczymy ; )

_________________
Problemem każdej egzystencji jest irytacja życiem...
Wto Sie 31, 2010 17:58 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wyidealizowanaa



Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 1621
Skąd: Oslo

Post Odpowiedz z cytatem
Dobra, też muszę nadrobić starty xd Heartsome jakoś mnie nie przekonała. Opisała to wszystko tak zwięźle.

_________________
''Hell is empty and all the devils are here. ''
Wto Sie 31, 2010 19:50 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger Nazwa Skype
Reklama







Wto Sie 31, 2010 19:50
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum O-ocenialnia Strona Główna » Oceniające Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: 
Szybka Odpowiedź
Użytkownik:


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

O-ocenialnia  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online