Forum O-ocenialnia Strona Główna
POMOC Rejestracja SzukajFAQ UżytkownicyGrupy Zaloguj
Nowa oceniająca- Lila
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Odpowiedz do tematu    Forum O-ocenialnia Strona Główna » Oceniające Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Nowa oceniająca- Lila
Autor Wiadomość
Merci
Szefowa


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 905
Skąd: Wrocław

Post Nowa oceniająca- Lila Odpowiedz z cytatem
Recenzja bloga http://vanillaschool.blog.onet.pl/

Pierwsze wrażenie 3/10:
Wchodzę na raniący moją dumę z polskości adres vanillaschool. Widzę atrapę nagłówka, na którym brzydko usadowiły się napisiki czcionką sugerowaną przez onet. Czarno widzę ten blog. Ciemno, zimno, ponuro, a do domu daleko. Ale ogólnie rzecz biorąc da się przełknąć. Nie ma "słitaśnych" i kiczowatych obrazków strzelających po oczach i za to plus. Pierwsze wrażenie: zdecydowanie przeciętny.

Szata Graficzna 2/10:
Och, jestem zbyt łaskawa. Szata? Nie ma szaty. O graficznej już nie wspominając. Dwa punkty za starania, bo pewnie wydawało się, że jest dobrze. Cóż... radzę nie poddawać się takim urojeniom. W nagłówku jest obrazek prosto od wujka google'a, To boli. B.O.L.I. Lepiej? No właśnie nie, widzę, że Ci nagłówek wypryszczyło, ale proponuję znaleźć porządny krem na syfy i zredukować, jedna litera to nie zdanie.
"Miłość ogłupia ale jest Extra". Tak, przez duże "E" i "x". Wiesz jak Ty mnie ranisz, dziewczyno? Małe jest piękne! A krzyżaczka zwanego "iksem" nie ma w naszym alfabecie. Szukam, szukam i nic, może to jakieś sponiewierane "t"? A może samoczynnie się przewróciło, bo zabrakło przecinka? Gdzie jest przecinek? Co go wyżarło? Nie wiem czy już mam zwiewać, bo jak coś takiego na blogu grasuje to jeszcze mi oczy wydrapie.

Czcionka jest zmienna jak moje nastroje, ale radzę ją jakoś ujarzmić, bo jak nie to dojdzie do jakiegoś rękoczynu.

Posty 4/15
A więc notki. Dwa punkty za to, że są. Dwa, że tylko są cztery.

"Rozdział 1 czyli miłość jest przeterminowana"
Czytam, może jest jakaś nadzieja na tym padole łez. Ale po pierwszym akapicie tracę wiarę w ludzi. Chyba już nie wyjdę z domu. Nigdy.
"Śmiech dominował w pokoju Agaty."
Któż to? Fajny gość? Może znam?
"Agata założyła brązowy kosmyk swoich włosów i zaczęła pisać"
Gdzie założyła? Na głowę? Na sufit?
Mało rajcują mnie problemy pt."Jak sprawdzić wielkość piersi ołówkiem", ale może kogoś to zajmuje.

"Rozdział 2 czyli głupi problem"
"Była umówiona z Magda na mały shopping"
Dobrze, będę grać idiotkę, ocenialnia wymaga poświęceń. A jeżeli ja nie wiem co to "shopping". Mały szoping... może to skrzyżowanie szopa z flamingiem? Makabryczna kreatura zrodziła się w mojej wyobraźni i aż się zaczynam bać... dlaczego nikt nie zaznaczył, że to blog dla dorosłych?! Groteskowy nabiera nowego znaczenia!
"Czy nie wkurza cię obecność Ewy i jej dużych cycorów !?"
Obecność "cycorów" bardzo wkurza. Zwłaszcza w tym zdaniu, bo na litość boską, co to ma być?
Smutno mi, bardzo smutno. Polszczyzna umarła.

"Rozdział 3 czyli witaj nowa szkoło"

"wiedziała że musi iść na początek roku."
To chyba musi być dość daleko, bo mimo geografii rozszerzonej nigdy nie poznałam takiego miejsca. Człowiek uczy się całe życie. Bardzo chciałabym powiedzieć o czymś więcej, ale niestety, nic więcej tu nie ma.

Podsumowując: nie ma akcji, nie ma indywidualizmu bohaterek (jak wynika z tekstu, można je rozpoznać tylko po rozmiarach biustów). Opisów też przeważnie nie ma. Dialogi są, o zgrozo! Niestety są.

Pisownia 0/5
Nie ma przecinków. Chciałam dać chociaż jeden punkt za brak błędów ortograficznych, ale "cycory" z rozdziału drugiego ostatecznie odwiodły mnie od tego pomysłu. Coś jeszcze. Angielski jest dobry, póki jest w angielskich zdaniach. Jeżeli przypadkowe słowo w zdaniu wymienimy na angielskie nie będzie more cool. Kapiszi?

Ramki 2/5
Jest minimalistycznie i to mi odpowiada. Jednak nie było dobrym pomysłem wybierać na formę archiwum system tygodniowy. Przeciętnie. Znowu.

Informacje o autorze 0/5
Nie ma nic, jest jakieś zdjęcie, ale nie mam pewności czy rzeczywiście Twoje. Trudno.

Bonus 0/5
Niespodzianka! Nie ma. Temat problemów nastoletnich dziewczyn oklepany, a jednak rozjechałaś i rozwałkowałaś go doszczętnie. I to tak jak jeszcze nikt przed Tobą! Radzę zmienić tematykę, a na początek pójść do szkoły i znaleźć takie koleżanki, które nie mają potrzeby porównywania swoich biustów. Dla Twojego (i naszego) dobra.

11 - wyjątkowo niedostateczny
Sro Wrz 01, 2010 15:32 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama







Sro Wrz 01, 2010 15:32
Merci
Szefowa


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 905
Skąd: Wrocław

Post Odpowiedz z cytatem
Jestem za! Ocena bardzo mi się podoba. Lila pisze tak ładnie, przyjemnie. Podoba mi się!
Sro Wrz 01, 2010 15:42 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Eir



Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 820
Skąd: Krosno

Post Odpowiedz z cytatem
Na pewno lepiej od poprzednich. Mignęło mi parę brakujących przecinków, ale ogółem w sumie chyba nieźle.

_________________
Suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
Sro Wrz 01, 2010 15:48 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Gosiak



Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1995
Skąd: Ruda Śląska/Mikołów

Post Odpowiedz z cytatem
Jak najbardziej za!

_________________
"Chciałabym mieć wszystko w dupie. Ale ta, nawet pomimo tego, że jest całkiem słusznych rozmiarów, nie chce tego wszystkiego pomieścić..."
Sro Wrz 01, 2010 16:25 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wyidealizowanaa



Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 1621
Skąd: Oslo

Post Odpowiedz z cytatem
Dużo lepiej od innych kandydatek. Mi się podoba.

_________________
''Hell is empty and all the devils are here. ''
Sro Wrz 01, 2010 19:52 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger Nazwa Skype
kermit.



Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 2927
Skąd: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
Owszem jest lepsza od innych, to fakt.

_________________
Problemem każdej egzystencji jest irytacja życiem...
Czw Wrz 02, 2010 15:01 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Merci
Szefowa


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 905
Skąd: Wrocław

Post Odpowiedz z cytatem
To, co robimy z Lilą?
Pią Wrz 03, 2010 19:47 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Anonimowa94



Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 667
Skąd: Poznań

Post Odpowiedz z cytatem
"Ale ogólnie rzecz biorąc da się przełknąć" - Ale ogólnie rzecz biorąc, da się przełknąć;
Nie ma "słitaśnych" i kiczowatych obrazków strzelających po oczach -Nie ma "słitaśnych" i kiczowatych obrazków, strzelających po oczach;
Jeżeli przypadkowe słowo w zdaniu wymienimy na angielskie nie będzie more cool - . Jeżeli przypadkowe słowo w zdaniu wymienimy na angielskie, nie będzie more cool

Poza brakami przecinków nie widzę nic. Ale interpunkcja to zwykle słaby punkt.
Generalnie jestem JAK NAJBARDZIEJ ZA.
Przyjmujemy ją! Very Happy

_________________
"Możesz zdobyć świat, lecz to będzie tylko świat, tylko świat. Nie barwy, które kolorowy niesie wiatr"
Pią Wrz 03, 2010 20:25 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kermit.



Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 2927
Skąd: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
Ta... Bierzemy.

_________________
Problemem każdej egzystencji jest irytacja życiem...
Pią Wrz 03, 2010 21:01 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Anonimowa94



Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 667
Skąd: Poznań

Post Odpowiedz z cytatem
Mhm, cóż za entuzjazm, Kermit ;]

_________________
"Możesz zdobyć świat, lecz to będzie tylko świat, tylko świat. Nie barwy, które kolorowy niesie wiatr"
Pią Wrz 03, 2010 21:15 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kermit.



Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 2927
Skąd: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
No tak z tym akurat u mnie krucho, bynajmniej ostatnio. Mogę tylko powiedzieć, że nie jest to spowodowane Lilą. Ona jest jak najbardziej ok.

_________________
Problemem każdej egzystencji jest irytacja życiem...
Pią Wrz 03, 2010 21:33 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Anonimowa94



Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 667
Skąd: Poznań

Post Odpowiedz z cytatem
To co, kiedy wprowadzimi Lilę na okres próbny, co?

_________________
"Możesz zdobyć świat, lecz to będzie tylko świat, tylko świat. Nie barwy, które kolorowy niesie wiatr"
Czw Wrz 09, 2010 20:35 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Merci
Szefowa


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 905
Skąd: Wrocław

Post Odpowiedz z cytatem
Nie odpisuje mi.
Pią Wrz 10, 2010 20:22 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kermit.



Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 2927
Skąd: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
może jej nie zależy?

_________________
Problemem każdej egzystencji jest irytacja życiem...
Nie Wrz 12, 2010 10:52 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Merci
Szefowa


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 905
Skąd: Wrocław

Post Odpowiedz z cytatem
Nie wiem, bo zaproszenie do blogowania zaakceptowała.
Nie Wrz 12, 2010 13:43 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama







Nie Wrz 12, 2010 13:43
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum O-ocenialnia Strona Główna » Oceniające Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: 
Szybka Odpowiedź
Użytkownik:


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

O-ocenialnia  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online