Forum O-ocenialnia Strona Główna
POMOC Rejestracja SzukajFAQ UżytkownicyGrupy Zaloguj
Nowa oceniająca- Loren
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Odpowiedz do tematu    Forum O-ocenialnia Strona Główna » Oceniające Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Nowa oceniająca- Loren
Autor Wiadomość
Merci
Szefowa


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 905
Skąd: Wrocław

Post Nowa oceniająca- Loren Odpowiedz z cytatem
Ocena bloga http://trust-destiny.blog.onet.pl/

Pierwsze wrażenie: Adres bloga niezbyt mi się spodobał. Trust destiny - zaufanie, przeznaczenie. Chyba miałaś na myśli "zaufaj przeznaczeniu", jednak w takiej sytuacji powinno być "trust-the-destiny". Bardzo cenię sobie poprawnie sformułowane obcojęzyczne zwroty, jednak Twój adres nie sugeruje ani tematyki bloga, ani nie przekazuje żadnej konkretnej treści. Po wejściu na stronę zostałam mile zaskoczona. Sądząc po nagłówku czeka mnie ocena bloga potterowskiego, co niezmiernie mi odpowiada. Strona utrzymana jest w ciemnej kolorystyce, co również przypadło mi do gustu. Cytat na belce świetnie oddaje klimat Twojej opowieści. Stendhal? Prekursor realizmu, o ile się nie mylę.
Duży plus za minimalistyczny wystrój bloga. Zastosowany został układ jednokolumnowy, nie ma zbyt wielu dodatków, co jest dobrym rozwiązaniem, gdy nie chce się zaśmiecać strony i skupić uwagę czytelnika na opowiadaniu.
Blog wywarł na mnie bardzo pozytywne pierwsze wrażenie. Odejmę punkt jedynie za niezbyt trafiony adres.
9/10

Szata graficzna: Jak już wspomniałam w poprzednim punkcie, szablon jest dość ciemny i mroczny. Kolory idealnie do siebie pasują, są stonowane i nadają stronie tajemniczego wyglądu. Brakuje mi jednak jakiegoś elementu ożywiającego całą kompozycję, chociażby innego koloru tytułów postów czy odrobinę jaśniejsza czcionka.
Nagłówek sam w sobie jest bardzo ładny. Stanowi zgraną kompozycję monochromatycznych zdjęć połączonych i dobranych w staranny sposób. Jeden z obrazków delikatnie wpada w czerwień, co lekko ożywia nagłówek. Podoba mi się cytat - napisany połączeniem dwóch czcionek: jednej klasycznej, drugiej dość eleganckiej. Uwielbiam takie połączenia. Napis ładnie komponuje się z resztą grafiki.
Standardowe, czarne tło ładnie się prezentuje i współgra z zewnętrznym, jednak uważam to za zbyt ponure połączenie. Tło zewnętrzne w mojej opinii powinno być choć trochę jaśniejsze.
Jeśli chodzi o czcionkę, to nie mam zastrzeżeń. Odpowiedni rozmiar i krój, dość dobrze widoczna na ciemnym tle, chociaż nie przeszkadzałoby, gdyby i ona była jaśniejsza.
Ogólnie ujmując ten punkt oceny: uważam, że szablon został starannie zrobiony. Nie budzi większych zastrzeżeń, jednak te kilka uwag muszę uwzględnić w punktacji, dlatego przyznaję
6/10

Posty: Tematyka potterowska zachęca mnie do czytania wszystkich notek. Połączenie Harry - Hermiona nawet mi się podoba, chociaż zdecydowanie wolę Draco - Hermiona.
Na blogu dostępne są na razie jedynie trzy rozdziały, jednak nie ma to dla mnie większego znaczenia.
Podoba mi się Twój styl. Piszesz ciekawie, co bardzo sobie cenię. Niezwykle spodobał mi się pierwszy wątek, czyli krótka historia rodziców Hermiony. Dość oryginalny początek.
Doskonale zaaranżowałaś scenę pocałunku głównych bohaterów na koniec trzeciego rozdziału, jednak uważam, że zdarzyło się to zdecydowanie zbyt szybko. Moim skromnym zdaniem wytworzenie się takich relacji między Harry'm i Hermioną powinno zająć im trochę więcej czasu.
Notki spodobały mi się, jednak zbyt szybko rozwijająca się akcja trochę mnie odrzuciła, dlatego daję
9/15

Pisownia: Czytając opowiadanie natknęłam się na kilka błędów.
"Od trzech miesięcy była w ciąży, z Jamesem." - uważam, że nie powinno być tu przecinka. Jeśli już to myślnik.
"Zaśmiała się i pobiegła w kierunku łóżka, chichocząc wskoczyła do łoża (...)" - zestawienie w jednym zdaniu kilku wyrazów pokrewnych nie daje zbyt dobrego efektu.
"(...)mocząc policzka i zostawiając na nich czarne smugi." - powinno być "policzki", ale to tylko zwykła literówka.
Zauważyłam kilka powtórzeń, np. wyrazu "matka" w połowie pierwszego rozdziału.
W trzecim rozdziale zauważyłam błąd stylistyczny: nie "pisało", lecz "było napisane".
Z wyjątkiem tych kilku małych błędów wszystko wygląda dobrze. Odetchnęłam z ulgą, ponieważ nie znalazłam błędów ortograficznych, za które musiałabym odjąć dużo punktów.
Piszesz poprawnie, nie masz większych problemów z poprawną pisownią.
3/5

Ramki: Zaciekawił mnie punkt "marionetki" w ramce z linkami. Bardzo ciekawa nazwa dla spisu bohaterów. Po kliknięciu w ten link ukazują się krótkie opisy postaci występujących w opowiadaniu. To świetne rozwiązanie, kiedy osób jest dużo, a akcja szybko się toczy. W odnośnikach znalazłam też stronę opisującą Autorkę. Krótki opis zawierający wszystkie ważne informacje. Podstrony mają ten sam szablon, co mi się bardzo podoba.
4/5

Informacje o autorze: Krótki opis Twojej osoby znajduje się na podstronie. Opisujesz swój wygląd, pochodzenie i charakter.
Nie podajesz wieku i uwzględniasz, jakie historie lubisz, a jakich nie tolerujesz.
Uważam, że taka ilość informacji wystarczy.
5/5

Bonus: Ciekawym dodatkiem jest ramka "Zapowiedzi" umieszczona pod szeroką listą. Można dowiedzieć się z niej, czego można spodziewać się w kolejnym rozdziale. Nie zdradzasz jednak dokładnego przebiegu wydarzeń, starasz się jedynie zaciekawić czytelnika. Duży plus za to.
3/5

Podsumowanie: Ogólnie rzecz ujmując, blog prowadzisz starannie i z głową. Potrafisz zaciekawić czytelnika i zatrzymać go na dłużej na swoim blogu. Jest sporo niedociągnięć i drobnych błędów, jednak nie są one na tyle widoczne.
Przede wszystkim sugeruję delikatne rozjaśnienie bloga za pomocą niewielkich elementów zawierających jakikolwiek jasny kolor. Dobrym pomysłem będzie zmiana czcionki na jasną.

Razem: 39/55 - dostateczny.
Pon Wrz 20, 2010 15:05 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama







Pon Wrz 20, 2010 15:05
Merci
Szefowa


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 905
Skąd: Wrocław

Post Odpowiedz z cytatem
Ja jestem jak najbardziej za!
Pon Wrz 20, 2010 15:06 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gosiak



Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1995
Skąd: Ruda Śląska/Mikołów

Post Odpowiedz z cytatem
Nie jestem pod wielkim wrażeniem powyższej oceny, ale przeciwna przyjęciu Loren taż nie jestem : )

_________________
"Chciałabym mieć wszystko w dupie. Ale ta, nawet pomimo tego, że jest całkiem słusznych rozmiarów, nie chce tego wszystkiego pomieścić..."
Pon Wrz 20, 2010 15:54 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kermit.



Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 2927
Skąd: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
Strasznie nie podoba mi się, że o postach jest tak mało napisane, ale poza tym wszystko jak najbardziej w porządku. Ją też przyjmijmy i po prostu zwróćmy jej uwagę na te posty, zgoda?
Btw. ile jeszcze próbnych oceniających będziemy chciały ''zatrudnić''?

_________________
Problemem każdej egzystencji jest irytacja życiem...
Pon Wrz 20, 2010 16:07 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Eir



Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 820
Skąd: Krosno

Post Odpowiedz z cytatem
Posty trochę za krótko w porównaniu do pozostałych podpunktów, ale ogółem w porządku.

_________________
Suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
Pon Wrz 20, 2010 20:52 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Anonimowa94



Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 667
Skąd: Poznań

Post Odpowiedz z cytatem
No, to ja już nie mam chyba nic do gadania ;]

Aczkolwiek podzielam zdanie Gosi - nie jest jakoś zajebiście, ale tragicznie też nie jest Wink Generalnie czyta się lekko i przyjemnie, chociaż szkoda, że tamta panna się nie odzywa, byłaby idealna. No cóż Wink Zobaczymy, co pokaże na okresie próbnym.

PS. Przepraszam, że tak rzadko piszę oceny, ale kurde, cięzko mi to wszystko połączyć ;/

_________________
"Możesz zdobyć świat, lecz to będzie tylko świat, tylko świat. Nie barwy, które kolorowy niesie wiatr"
Czw Wrz 23, 2010 16:54 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kermit.



Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 2927
Skąd: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
A czemu jej okres próbny rozpoczyna się dopiero w październiku??

_________________
Problemem każdej egzystencji jest irytacja życiem...
Sob Wrz 25, 2010 16:53 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Merci
Szefowa


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 905
Skąd: Wrocław

Post Odpowiedz z cytatem
kończy się 09.10
Sob Wrz 25, 2010 18:05 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kermit.



Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 2927
Skąd: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
Jeju, przepraszam. Źle spojrzałam, a to dlatego, że ledwie patrzę na oczy ;d

_________________
Problemem każdej egzystencji jest irytacja życiem...
Sob Wrz 25, 2010 18:11 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
artittecy
Gość





Post Bielizna damska Odpowiedz z cytatem
Damska bielizna w dobrym sklepie i w dobrych cenach. Oferujemy wszystkie rozmiary, markowe produkty i niekonczace sie promocje.

Oferujemy rabaty i promocje!

Obejrzyj również inne nasze oferty:
Biustonosz Cafe Cappucino 075
Bluzka Charlotte B09 Czarna
Rajstopy Lorenne 05
Nie Paź 16, 2011 09:48
marshallemq
Gość





Post Franklin And Marshall Womens Odpowiedz z cytatem
The trade name is most qualified known instead of its aged style prints based upon American culture of the '50s and '70s, making it simple on you to ends b body boss knave at all times in their classic sweaters, hoodies and tees. Seldom Franklin and Marshall comrades is now one of the most renowned the go labels hither the world. Our stow away supply sundry Franklin and Marshall, Franklin And Marshall Mens such as Gloves,Gorros and Scarf. Interpret Action Modern! Opt the Franklin And Marshall Mens Sets you like!
The Franklin and Marshall Outerwear styles are from undying to in fashion, and there forced to be people type to worthy you. Cheap Franklin and Marshall http://www.ropafranklinmarshall.com --2011 mann's the most popular sweater.
Hoodie Sweatshirts of graffiti project reveals the unsophisticated psyche Franklin & Marshall Polo T-Shirt
You are not supposed to suffer defeat the good unexpected to own Franklin & Marshall Tops. The time of one's life the shoddy price but the outstrip quality.
Variety unfamiliar from the Choose Woman's F&M Jackets are these awesome tees.
Hoodie Sweatshirts of graffiti project reveals the children personality Franklin & Marshall T-Shirt
Constant Childbirth Worldwide.Brand creative from the Franklin & Marshall Pants are these marvellous tees.
Cheap Sale F&M T-Shirt Hoodie Sweatshirt combined the taste clothing category and function.
Every one who likes F&M Hoodie Sweatshirt would like to set aside worth bargains and sale prices!
You are not presumed to forfeit the fit come about to own Choose Woman's F&M Jackets. Get a kick the shoddy price but the outstrip quality.
Sob Paź 22, 2011 01:35
Godson4812
Gość





Post hip hop radio romanesc Odpowiedz z cytatem
<a href=http://www.liveinternet.ro/muzicahip-hop-1/>radio hip hop download</a>
Pon Lis 28, 2011 17:15
reeronceids
Gość





Post tani hosting Odpowiedz z cytatem
tani Hosting - to udostępnianie przez dostawcę usług internetowych zapasów serwerowni. Jeszcze precyzyjniej definiujšc polega to na "zarezerwowaniu" oddaniu do użytkowania okreœlonej objętoœci dysku twardego, na której wolno zapisywać pliki tworzšce istote stron internetowych i albo użyczenie przestrzeni dysku jako położenia dla plików "leżšcych" w skrzynce mailowej. Inna kategoria hostingu to udzielenie znacznych obszarów dysku, a nawet pełnego serwera ewentualnie kilku - w charakterze namacalnego noœnika dla dużego serwisu internetowego, portalu, grupy dyskusyjnej i innych. W każdej z nich chodzi o użyczenie fizycznego miejsca (dysku lub dysków twardych) dla zmieszczenia rozlicznych odmian wiadomoœci dostępnych przez Internet.Wiele usług hosting jest płatnych. Więc dlatego nie mamy na celu Cię oszukiwać. Nasze usługi hostingteż sš odpłatne, z jednym wyjštkiem, nasze usługi hosting sš jednymi z najmniej kosztownych w globalnej siecie. Dajemy w ofercie hosting na najlepszym poziomie, po najmniejszejdopuszczalnej opłacie. Przekonaj się sam i sprawdŸ naszš jakoœć! Inwitujemy na stronę internetowš. Nasze usługi hostingtakże sš niedarmowe, z z jednš różnicš, nasze usługi hosting sš jednymi z najtańszych w globalnej siecie Nie możesz w to dowierzyć, czy kwestionujesz jeszcze słusznoœć tego, co tu jest przedstawione? Jeżeli tak to już teraz wejdŸ na naszš witrynę i nabierz przekonania o słusznoœci tego tekstu Nasze usługi hosting oferujš najwyższš jakoœć w niedużej cenie. Nie będziesz zmuszony płacić dużych kwot za usługi hosting. Proponujemy dużš iloœć rabatów i okazji celowo dla stałych, ale i również dla œwieżych odbiorcó. SprawdŸ sam i zajrzyj niezwłocznie. Zobaczysz ile jesteœ w stanie zaoszczędzićz nami.
Czw Gru 01, 2011 18:54
Liguepubbug
Gość





Post ďťżugg australia espaĂąa Odpowiedz z cytatem
botas ugg precio
ďťżCuando se han definitivamente han increĂ­bles suplementos dietarios ofrece , alcanzables para particular gratis.
,comprar ugg
ďťżTe voy a dar siete complicaciones tĂĄcticas para disfrutar un solo por particular diseĂąos de carteles de colores. Que don ÂĄÂĽ t necesitarĂĄn que de una persona te a que estos ejercicios, pero que los tipos de personas en el que a definitiva , ademĂĄs, cuando se trata de .
botas ugg ebay
Zumo de albaricoque: un particular jugo en contiene cualquier el mismo quistes causados ​​ a Además el muy bacterias que deben y así como cicatrices.
http://www.botasuggmadrid.eu
Pią Gru 16, 2011 22:05
Nicky
Gość





Post muzica latina gratis Odpowiedz z cytatem
<a href=http://www.liveinternet.ro/muzicalatino-1/>radio fm online</a>
Sro Lut 01, 2012 11:16
Reklama







Sro Lut 01, 2012 11:16
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum O-ocenialnia Strona Główna » Oceniające Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: 
Szybka Odpowiedź
Użytkownik:


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

O-ocenialnia  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online