Forum O-ocenialnia Strona Główna
POMOC Rejestracja SzukajFAQ UżytkownicyGrupy Zaloguj
Fora.

 
Odpowiedz do tematu    Forum O-ocenialnia Strona Główna » O wszystkim i o niczym Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Fora.
Autor Wiadomość
Justify



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 131
Skąd: z Opola :)

Post Fora. Odpowiedz z cytatem
Dziewczyny, mam sprawę. Szukam jakiegoś fajnego forum, na którym można posesjować- niekoniecznie MMORPG, wystarczy mi też sama fabuła. Czy któraś zna coś fajnego? Tematyka jest mi obojętna, w każdym forum znajdzie się coś fajnego Wink
Cerelaina (kliiik) mają już włączać od dawien dawna i nadal nie działa a ja się wściekam, bo miałam tam parę sesji. Tak więc, zna któraś jakieś fajne forum?

_________________
"I dreamed a dream in time gone by
When hope was high
And life worth living
I dreamed that love would never die..."
Wto Cze 22, 2010 19:42 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama







Wto Cze 22, 2010 19:42
kermit.



Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 2927
Skąd: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
Z chęcią bym pomogła, ale nawet nie wiem o jakie sesje chodzi xd

_________________
Problemem każdej egzystencji jest irytacja życiem...
Wto Cze 22, 2010 21:29 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Justify



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 131
Skąd: z Opola :)

Post Odpowiedz z cytatem
O sesje RPG. Kurczę, trudno wytłumaczyć co to jest, bo to trochę złożone.
RPG to gra fabularna, w której prowadzisz jakiegoś bohatera- wymyślasz jego historię, wygląd, cechy charakteru, zdolności itp. Wszystko dzieje się w fikcyjnym świecie wymyślonym przez graczy (albo przez Mistrza Gry, zależy). Zwykle gra toczy się według scenariusza ustalonego przez MG (Mistrza Gry), ale przy sesjowaniu na forum, między dwoma użytkownikami często akcja nie jest ustalona i wszystko wyjaśnia się w toku opowieści. Sesja to jest taka... o, wikipedia mi pomogła. Sesja to jednorazowa rozgrywka, którą najczęściej prowadzi MG, na podstawie scenariusza (jak już pisałam, często go nie ma xD), opierając się na wcześniej wybranym systemie. Jejku, teraz musiałabym przejść do tego, co to są systemy, a wszystkiego o sesji nie powiedziałam ;D
O, na forum na którym jestem, jest to wszystko fajnie opisane: KLIK
Tyle że tu jest z kostkami, losowaniem i w ogóle, a na innych forach często się tego nie używa i sesjuje bez większości zasad. Po prostu jest to na zasadzie "piszę do Ciebie coś ze strony mojego bohatera, a ty mi odpisujesz coś dalej, od strony swojego bohatera"- i tak akcja się rozwija. Bohaterowie przeżywają różne przygody w stworzonym przez siebie świecie, walczą, "imprezują", podróżują, "spykają się ze sobą", czy chociażby rozmawiają. Każdy pisze od strony swojego gracza i jest jedna ważna zasada: NIE UŚMIERCAMY DRUGIEGO. Możemy pisać co on robi, wymyślać jego odpowiedzi, zadawać mu ciosy, wciepać go w największe gówno, ale nie możemy go zabić.
Jejku, się rozpisałam. No, to wszystko tylko tak strasznie wygląda, w rzeczywistości jest łatwiejsze.
Kocham to! Very Happy

_________________
"I dreamed a dream in time gone by
When hope was high
And life worth living
I dreamed that love would never die..."
Sro Cze 23, 2010 07:24 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kermit.



Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 2927
Skąd: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
Czyli chodzi po prostu o to o czym w Internecie są tysiące blogów grupowych, tak? Ty piszesz jedno, ja drugie, a później akcja się rozwija. Brakuje tam tylko tego wielkiego mistrza ; )

_________________
Problemem każdej egzystencji jest irytacja życiem...
Sro Cze 23, 2010 14:43 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Justify



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 131
Skąd: z Opola :)

Post Odpowiedz z cytatem
No właśnie nie blogi grupowe xD Proszę, oto przykład: KLIK
Podałabym cerelaina, ale nie działa, jak już wspominałam -.-"

_________________
"I dreamed a dream in time gone by
When hope was high
And life worth living
I dreamed that love would never die..."
Sro Cze 23, 2010 17:37 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kermit.



Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 2927
Skąd: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
Trzeba było tak od razu, Justify.

_________________
Problemem każdej egzystencji jest irytacja życiem...
Sro Cze 23, 2010 20:11 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
artur443776



Dołączył: 05 Gru 2018
Posty: 3

Post Odpowiedz z cytatem
Przeczytałem to wszystko,ale nic do końca nie zrozumiałem. Dla mnie to jest nowość.
Sro Gru 05, 2018 13:09 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama







Sro Gru 05, 2018 13:09
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum O-ocenialnia Strona Główna » O wszystkim i o niczym Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

O-ocenialnia  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online